Ustaw jako domową Dodaj do ulubionych Drukuj Wyślij e-mail
ENTRE.PL Team
Zawodnicy
Galerie
Artykuły
Linki
Tapety
Forum
Trasy biegowe

Nagrody

Aktualności

GP Żoliborza 2011 - wyniki
Kupno zdjęć
Konkursy

Strona główna

O nas
Kontakt
Prasa
Regulamin
Statut
Zasady przyjmowania nowych członków
Portfolio
Fanklub

Forum klubowe

E-TRENER
Informacje o trenerze
Trenowani zawodnicy
Pomoc i porady
Artykuły
Kontakt

Zadaj pytanie

Organizowane biegi
V WIELKA URSYNOWSKA
17. Bieg Mikołajkowy - 10km
17. Bieg Mikołajkowy - biegi dzieci
7 Bieg Entre - Integracja
I Żoliborski Cross Nadwiślański
XVI Żoliborski Bieg Mikołajkowy
XVI Żoliborski Bieg Mikołajkowy- dzieci
6. Bieg ENTRE.PL
GP Żoliborza 2011
15 Bieg Mikołajkowy - dzieci
15 Bieg Mikołajkowy - dorośli
V Bieg ENTRE.PL - dorośli
V Bieg ENTRE.PL - dzieci
14 Bieg Mikołajkowy - dorośli
14 Bieg Mikołajkowy - dzieci
IV Bieg ENTRE.PL - dorośli
IV Bieg ENTRE.PL - dzieci
III Bieg ENTRE.PL - 10 km
III Bieg ENTRE.PL - Dzieci
II Bieg ENTRE.PL - 10 km
I Bieg ENTRE.PL - 10 km
I Bieg ENTRE.PL - dzieci
Zawody
Terminarz
Wyniki
Foto sklep
Plik cyfrowy
Wydruk zdjęć

Aktualności
12-11-2017
Drużynowe zwycięstwo ENTRE.PL Teamu w II Biegu Orła w Czosnowie

10-10-2017
Ruszyły zapisy do XI Górskiego Biegu ENTRE

25-09-2017
Beata Andres - III Miejsce Open Kobiet w XVII Maratonie Warszawskim

16-09-2017
Filip Babik triumfatorem II Bielańskiego Biegu Dzika na 5km! 

13-09-2017
Podium dla Beaty Andres w Warsaw Track Cup 2017

24-07-2017
Beata Andres Mistrzynią Polski Masters w biegu na 5 km


Archiwum

Konrad Witek (Deck)

wiek: 50 l.     kontakt: deck@entre.pl

Testuję sprzęt

zobacz wszystkie opinie zawodnika

zobacz zdjęcia zawodnika

profil zawodnika


Testowany sprzęt


Mała rzecz, a cieszy

25-10-2006

Zima jest porą roku wymagają odmiennej strategii odzieżowej. Jednym z podstawowych jej elementów są rękawiczki. Osobiście uważam, że rękawiczki dla biegacza nie muszą grzać rąk, powinny raczej zatrzymywać endogenne ciepło wydzielane przez ciało podczas wysiłku fizycznego. Kolejnym zagadnieniem jest pot, mile widziane byłoby, gdyby w miarę możliwości odprowadzały go na zewnątrz. Obie te cechy posiadają rękawiczki biegowe zaopatrzone trzema paskami gdzieś w okolicy przegubu dłoni. W pierwszym kontakcie wydają się raczej cienkie i takie jakby niepozorne, czyli zgodnie z rzeczywistością. Po wyjściu w nich na trening, przy założeniu, że mamy do czynienia z temperaturą oscylującą w dolnych centylach skali celcjusza, innymi słowy ujemną, pierwszym wrażeniem jest brak komfortu cieplnego dłoni. Jednakowoż, już w trakcie rozgrzewki poczuć można normalizację temperaturową tej części ciała. Po jakimś czasie, na wierzchniej części dłoni pojawia się delikatny, białawy nalot znamionujący uruchomienie procesów termoregulacyjnych, potocznie zwanych poceniem, świadczący o zdolnościach na zewnątrz transportowych rękawiczek. Jeszcze nie znalazłem dokładnej korelacji pomiędzy szybkością wystąpienia oszronienia a temperaturą powietrza, ale z pewnością jakaś istnieje. Rękawiczki po złożeniu lub zrolowaniu zajmują mało miejsca, dzięki czemu w razie potrzeby łatwo je schować do kieszonki i nie wypychają jej zbytnio, dzięki czemu nie wpływają ujemnie na tzw. image biegacza, czyli wizerunek.
Reasumując, mała rzecz a cieszy, bawi i jest przydatna.
Ostatnią ich cechą, jednakże dość istotną, jest to, że w miarę przyjemnie wyciera się nimi nos, co zimową porą czasem jest przydatne.

Kurtka na miarę potrzeb

06-07-2006

Jedną z podstawowych wad jaką miała moja biegowa był brak kurtki. Takiej kurtki co to od deszczu ochroni i wiatru nie dopuści. Aż nadszedł ten dzień i dostałem w swoje ręce kurtke Climaproof Formotion oczywiście obdażoną trzema równoległymi paskami, w tym konkretnym przypadku czarnymi. Akurat wypadła mi 2,5 tygodniowa delegacja do Cetniewa, w terminie wczesno-wiosennym. Zmienna pogoda i wiatr od morza to były warunki, których mogłem tam doświadczyć, i doświadczyłem.

Kurtka z wyglądu robi dobre wrażenie, aczkolwiek ilość oddychających wszywek zapowiadała raczej możliwości bardziej antywiatrowe niż wodoodporne. Zrobiona jest z dość cienkiego materiału, zapewne kosmicznego pochodzenia, dzięki czemu nie sprawia większych problemów podczas chowania jej do i tak już wypełninej po brzegi torby. Rzeczona kurtka posiada również tylną kieszeń, która mimo takiego usytuowania jest bardzo prosta i ergonomiczna w obsłudze.

W użytkowaniu zachowuje się bardzo sympatycznie. Nie krępuje ruchów, nie szeleści ani nie wydaje innych denerwujących dświęków, jest lekka i "nieodczuwalna", a przy tym ładnie się w niej prezentuję. Minusikiem małym jest to, że suwak po zapięciu lekko "wybrzusza" się na wysokości klatki piersiowej. Kurtka zaopatrzona jest w różne elementy odblaskowe, co niewątpliwie jest przydatne podczas treningów w popołudniowej szarówce lub podczas deszczu.

Jeśli chodzi o jej przydatność podstawową, to wiatru się ona za bardzo nie boi. Oczywiście nie grzeje zbytnio, więc w chłodniejsze dni trzeba pod nią założyć coś cieplejszego, ale nie ma się uczucia "przeszywania" przez wiatr. Jak napisałem wyżej, nie wygląda ona na wodoodporną i po części jest to prawda. Podczas dłuższego biegania w deszczu nie uchroni ona przed przemoknięciem, ale ja nie należe do entuzjastów deszczowych treningów, więc jak widzę że zanosi się na deszcz lub zaczyna padać, to biegiem wracam do domu. Z tej przyczyny kurtka ta jest dla mnie idealna. Okazuje się mianowicie, że głównia część materiału ma pewne właściwości wodoodporne. Deszcz przybiera na niej kształt gustownych kuleczek, które następnie jak perełki spadają na ziemię. Po pewnym czasie kurtka zaczyna mimo wszystko przemiękać, ale w przeważającej liczbie przypadków, zdążyłem do tego czasu wrócić do hotelu.

Reasumując, jest to bardzo sympatyczna kurteczka, jednakże tylko dla tych, co zamiast moknąć wolą skrócić trochę trening. Jeśli chodzi o problem wiatru, to może czuć się rozwiązany.


 

Aktualności .::. Zawodnicy .::. Galerie .::. Artykuły .::. Terminarz .::. Wyniki
Sztuka Biegania .::. Sztuka Kadru .::. Strona główna
Copyright © 2005-2011 ENTRE.PL Team